10 טיפים להקמת עסק חדש

  1. בראש ובראשונה יש להגדיר, לזהות ולקבוע את שוק היעד אליו פונה העסק, לוודא כי הנכם מכירים את צרכיו, את התחרות והמתחרים, את תנאי האשראי המקובלים ומוסר התשלומים הנהוג וכדו'.
  2. ללא יתרון יחסי מהותי אחד לפחות לא ניתן יהיה לבדל את העסק ממתחריו. יתרון יחסי יכול לנבוע מפרמטרים שונים בניהם רמת איכות המוצר או השירות, זמינות הפתרון, וכמובן מחיר.
  3. לא פחות חשוב מזיהוי היתרונות היחסיים, יש לזהות את החסרונות היחסיים באופן אובייקטיבי על מנת שתוכלו להתכונן מבעוד מועד להתנגדויות שעשויות לעלות בפניכם מול לקוחותיכם הפוטנציאליים. לרוב, קיים קושי אובייקטיבי בזיהוי עצמי של החסרונות לפיכך חשוב להיעזר בגורם חיצוני לצורך כך.
  4. מול כל עסק, כמעט בכל נקודת זמן עומדות הזדמנויות עסקיות. הזדמנות עסקית עשויה להיות מכרז שיצא לדרך, מתחרה שקרס או הגעתה מוצר משלים לשוק. זיהוי ההזדמנויות ושימוש נכון בהן עשוי להביא לעסק ערך מוסף ניכר.
  5. מאידך, כל עסק חשוף לסיכונים עסקיים מבחוץ (כמו גם מפנים). הנטייה הטבעית שלנו להתעלם מסיכונים טומנת בחובה את הסיכון האמיתי, שכן הבנת הסיכון והיערכות נכונה אליו תפחית באופן משמעותי את הפגיעה כשזו תגיע. וודאו שהינכם ערים ואובייקטיביים לסיכונים שמסביב.
  6. מכירה יעילה ואפקטיבית מבוססת על תוכנית שיווקית מקיפה ומקצועית. הכנת תוכנית שיווקית יסודית הינה תנאי הכרחי להגדלת הפעילות העסקית לאורך זמן. תוכנית שיווקית מצריכה משאבים (כ"א, כסף) ולכן חשוב לוודא מבעוד מועד כי יש בידכם את המשאבים הנדרשים.
  7. הכן תוכנית עסקית. לאחר אפיינתם את המוצר או השירות, הגדרת את קהל היעד, זיהיתם את יתרונותיכם וחסרונותיכם היחסיים, זיהיתם הזדמנויות רלוונטיות ואיתרתם את האיומים מהם עליכם להיזהר וגיבשתם תוכנית שיווקית מתאימה הינכם מוכנים לשלב גיבוש תוכנית עסקית. קבעו את תוכנית העבודה בפרוטרוט, חשבו את סכומי ההשקעה הנדרשים ואת נקודת האיזון של העסק בכל אחד משלבי ההתפתחות.
  8. וודאו כי באפשרותכם  לגייס את ההון הנדרש כפי שמשתקף מהתוכנית העסקית שגיבשתם. את ההון ניתן להשיג ממקורות עצמיים, בהלוואה בנקאית, ממשקיע או מקרנות לעידוד עסקים. אל תתפתו להקים את העסק ללא השגת ההון הנדרש.
  9. ניהול זה לא סיסמא. על מנת שכל המשאבים יעבדו בהרמוניה אחת מכוונת מטרה חייב להיות גורם ניהולי מקצועי, סמכותי ואסרטיבי.
  10. ליזם מצליח בוערת אש המוטיבציה להצלחה בעיניים. וודאו כי גם אצלכם בוערת אש כזו…

בהצלחה!!!

מודעות פרסומת

תגובה אחת to “10 טיפים להקמת עסק חדש”


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: